Відколи натяжні стелі стали доступним способом обробки приміщень, відпала нужда в довгому і громіздкому ремонті – обклеюванні стелі шпалерами, фарбуванні, в спорудженні каркасів з гіпсокартону. А розробники придумують усі нові технології, доступні середньому покупцеві. У їх числі – світлові лінії в натяжній стелі. Це новий вид декорування стельового простору, про який ми розповімо детальніше.
Натяжні стелі зі світловими лініями
Що таке світлові лінії в натяжній стелі, ви напевно знаєте по картинках з модних журналів про інтер’єри. Це інноваційна технологія, яка виглядає незвично, цікаво і навіть в чомусь сюрреалістично. На самій же справі цей сміливий дизайн можна відтворити у будь-якій квартирі та без особливих великих витрат. Щоб йти в ногу з часом, треба усього лише зробити натяжні стелі й забезпечити з LED- освітленням. У результаті ви зможете вирішити відразу декілька завдань:
- зробити сучасну красиву стелю – кількість смуг. З геометрію, інтенсивність світла можна робити по своєму бажанню, використовуючи монохромне світіння або кольорові лінії. Світіння можна регулювати з пульта управління. Звичайно, не для кожного стилю підійде таке підсвічування, і гармоніювати вона повинна в першу чергу з інтер’єром і стилем усієї квартири. Але якщо такі стильові рішення, як прованс, кантри, не дуже гармоніюють зі світловими лініями на стелі, то для стилю хай-тек, лофт, модерн вони будуть відмінним свіжим рішенням. А вже для мінімалізму і зовсім є чи не обов’язковим елементом інтер’єру;
- зонувати приміщення – використання невагомих роздільників у вигляді світлових ліній особливе доречно та актуально в невеликих квартирах-студіях, де поєднані поруч кухня і спальня з гостиною зоною. Іншого варіанту іноді немає, окрім як використати світлові контури та лінії на стелі. Так само вдало вони можуть працювати й у вітальні, де необхідно виділити зони відпочинку й обідню зону;
- виправити геометрію простору кімнати – правильно підібране світло здатне зорово змінити простір, підвести невисокі стелі, зробити кімнату збалансованішої. Так, вузькі приміщення можна візуально скоректувати, розмістивши у вигляді ромба світлову лінію. А що підсвічується контурними лініями стіни у стелі підведуть його трохи вище;
- додатково освітити квартиру;
- замаскувати погрішності поличного полотна після зварювання – це особливо актуально в кімнатах великої площі, де неможливо при натягуванні стелі обійтися без зварного шва; заощадити електроенергію – світлодіодні світильники економічніші за будь-які інші джерела світла.
Ширяючі лінії, світлодіодні смуги – в народі їх вже охрестили по-різному. Світлові лінії на натяжних стелях все більше входять в наш інтер’єр, і виглядають воістину фантастично. Але зробити їх зовсім нескладно. Є маленька хитрість: стеля звичайнісінька, незвичайна тільки натяжна основа. У ній уся справа.
Суть технології
Трохи схоже на фокус: вдень стеля виглядає як завжди – білий матовий або глянсовий, без всяких світлових комунікацій, люстр і світлодіодних стрічок. Але вночі, при засвіченому світлі, він оживає: смуги, що світяться, борознять полотно, можуть перебігати на стіни, химерно розрізаючи простір і перевертаючи відчуття. А зроблена ця краса зовсім нескладно: до старої чорнової стелі прикріпляється світлодіодна стрічка, яка згодом і буде місцем проходження світлової смуги(це можуть бути не лише стрічки, але і світлодіодні модулі). А далі поверх стрічок встановлюється на профілях натяжна стеля, але не звичайний, а з напівпрозорого матеріалу. Вдень за ним не видно схованих елементів освітлення, але вночі світло пробиває полотно і горить рівною смужкою, не розпадаючись на різні світлодіодні світильники.
Облаштування таких стель нескладне з технічного боку і виконується досить швидко. Подібне освітлення робиться на наступних елементах:
- профілі;
- декоративні елементи для розсіювання світла;
- лед-ленты, що закріплюються в профілі.