Останнім часом на зміну застарілому дизайну все частіше приходять натяжні стелі, і тому є маса причин. По-перше, їх зовсім не треба готувати перед монтажем, по-друге, будь-який інтер’єр з ними перетворюється і по-третє, натяжні стелі самі по собі презентабельні та привабливі.
Незважаючи на безліч плюсів і переваг, в цьому виді обробки приміщень є і ряд недоліків. Все їх варто враховувати, перш ніж починати ремонт.
Які плюси у натяжної стелі?
Достоїнства натяжної стелі виражаються:
- У вирівнюючому ефекті. Поверхня у результаті рівніша, ніж при виштукатурюванні.
- Якщо стеля виконана з ПВХ-плівки, в наявності та естетичні достоїнства. Якщо за справу візьметься досвідчений дизайнер, у нього буде маса можливостей для створення справжнього шедевра. Якщо ж стеля виготовлена з тканини, цей чинник ближче до мінусів, ніж до плюсів.
- Швидка установка. Неважливо, яка площа приміщення. Натяжну стелю можна змонтувати в нім за 2 – 4 години.
- Довгий термін служби. Попри те, що більшість виробників регламентують термін служби натяжних конструкцій від 10 до 13 років, насправді при належній експлуатації стелі можуть прослужити набагато довше. В деяких випадках аж до 50 років, причому без косметичного ремонту.
- Міцність і водонепроникність. Облаштувавши у своєму домі натяжні стелі можна не лише не боятися проникнення вологи, але і сильних затоплень згори. Навіть якщо потоп трапляється, полотно здатне витримати тиск, що перевищує 100 літрів на 1 квадратний метр.
В цьому випадку перевагу знову ж таки слід віддавати не тканинній конструкції, а вініловою. Винив навіть якщо намокає, швидко висихає і відновлює свою первинну форму, не втрачаючи зовнішнього вигляду. Крім того, у нього є властивість розтягуватися, тобто у разі форс-мажору зможе більше перейняти на себе рідини.
Які недоліки та в чому вони проявляються?
Як і у будь-якого матеріалу, у натяжних стель є ряд особливостей, негативного характеру. Поводитися з ними слід дбайливо. Якщо не скористатися допомогою професіоналів при монтажі, або ремонті, а спробувати зробити все самостійно, можна ненавмисно їх пошкодити. Окрім цього, навіть якщо навички і є, доведеться купити дороге устаткування для монтажу.
Якщо стелі виконані з вінілу, глянсові конструкції відбивають зварні шви. Також якщо в приміщенні часто є присутніми низькі температури, міцнісні характеристики знижуються.
Зіставлення переваг і недоліків
Якщо необхідно отримати дійсно красиву і надійну стелю, вибирати рекомендується ПВХ-плівку. Кріпити її необхідно або на пластикових, або металевих профілях.
У натяжної стелі є присутніми усі практичні переваги. Він універсальний, тобто може підійти як для офісного приміщення, так і для дитячої кімнати. Єдине що потрібне, монтаж робити за допомогою професіоналів, у яких є і досвід в роботі, і необхідне устаткування. Ну і звичайно стежити, щоб не було негативних температур.