У ремонті дрібниць не буває, продумувати потрібно кожна дія, інакше потім доведеться переробляти. При установці натяжних стель, тим більше потрібно продумати все. Часто у людей виникає питання, на якому етапі ремонту роблять монтаж натяжних стель – на початку або це буде завершальний штрих усього процесу.
Частенько монтажні фірми говорять, що стелі приїдуть ставити після того, як ремонт вже зроблений, але дозволимо собі з цим не погодитися з тієї причини, що установники займаються виключно монтажем стельових систем і не вникають в процес чорнових робіт. А причин, по яких слід ставити натяжну систему до початку обробних робіт множина.
Варіанти установки стелі та порядок ремонтних робіт
У першому варіанті установка натяжної стелі робиться не на усю поверхню стельового перекриття, а на спеціально обладнану вставку. Спочатку на стелі споруджується гіпсокартонна конструкція такої форми, яка вами задумана. Після цього її потрібно прошпаклювати, пофарбувати й тільки потім в середину конструкції встановлюється натяжна система. У цьому варіанті дійсно слід приступати до її монтажу після виконання чорнових робіт.
Інша справа, якщо красу передбачається зробити на усю площу кімнати. Тут є свої нюанси.
Припустимо, ми поклеїли шпалери, а потім вирішили прикрасити кімнату сучасним модним трендом. Тоді треба розуміти, що для установки фіксувальних профілів потрібно буде свердлити стіну по усьому периметру через 10-15 см А це означає, що на шпалерах обов’язково осяде пил, вибитий перфоратором.
Уявіть, що буде, якщо стіни вашого будинку з червоної цеглини. Ймовірно, тут потрібно згадати про будівельний пилотяг, який напевно є у робітників. Проте, навіть він ідеально цей пил не збере, а частки пилу або навіть бетонні або керамзитобетонні крихти скупчаться під шпалерами. Можливо, під шпалерним покриттям виявиться неміцна стіна, яка може сильно кришиться або дасть тріщину. Це потрібно врахувати.
Встановивши натяжну стелю, між полотнищем і стіною обов’язково залишиться технологічний проміжок, розмір якого залежить від використовуваної системи кріплення. Якщо проміжок досить великий, то його прикривають стельовим плінтусом або маскувальною стрічкою. Стрічка ця особливої краси стелі не додає, але стеля з нею виглядає акуратніше, ніж з борозною по периметру. Припустимо, що стеля встановлена поверх обклеєних шпалер і проміжок мінімальний, але все-таки видний. Тоді можна, звичайно, подумати про те, щоб залити її силіконом і забути. Та як же забудеш, якщо шпалери вже поклеєні, а колір силікону ніяк не вдається підібрати в тон, адже силікони випускаються максимум в десяти кольорах, а відтінків стельової плівки налічується до 120. Багет в цьому випадку теж не підійде. Приклеїти те його до стін поверх шпалер можна, але як зашпакльовувати куточки, стики та огріхи між багетом і стіною. Обов’язково шпалери забрудняться, ідеальної обробки не доб’єшся, як ні старайся.
Найчастіше люди бажають замовити глянсову стелю. Це шикарно виглядає, що називається “По багатому”, але установка таких стель вимагає застосування теплової гармати. В цьому випадку під стелею температура досягає 70-80°C. Установникам буде жарко, тіло вологе, і працівник може випадково або вимушено торкнутися шпалер рукою, яка при такій діяльності далека від ідеальної чистоти. Тоді плями на шпалерах, вже будьте упевнені, в найвиднішому місці вам гарантовані. Враховуючи високу температуру в приміщенні і часто неякісний або такий, що не просох до кінця шпалерний клей, ваша робота по клейкі стін може піти нанівець – шпалери просто відлетять.
Підбиватиме підсумки
Набагато простіше розв’язати проблему з черговістю дій, якщо стеля буде комбінована, ніж займати усю площу кімнати. Проте, один важливий момент слід обумовити відразу – стіни мають бути максимально рівними, до установки гіпсокартонних конструкцій або фіксувального каркаса необхідно їх вирівняти, інакше нерівність відразу впадатиме у вічі, та і якісного натягнення буде складніший добитися.
Не зайве буде нагадати, що якщо у вас перед ремонтом вже був чистовий варіант підлоги, то перед роботою добре буде його застелити. Це необхідно для того, щоб не подряпати їх драбинами, устаткуванням або робочим взуттям.
Є єдиний мінус установки натяжних стель до поклейкі шпалер. Доведеться потім підганяти паперові полотна щільно встик до крайки стелі. Якщо необережно це робити та потім гострим ножем підрізувати зайвий папір, можна пошкодити стелю. Та і з карнизом для штор теж потрібно розв’язувати питання відразу, оскільки встановлюють його по-різному, і від цього залежатиме зовнішній вигляд і стиль приміщення.
Вирішено, ми встановлюватиме стелі до чистової обробки стін, але з іншого боку слід врахувати, чи самостійно ви обклеюватимете кімнату або захочете найняти малярів. Клеїти шпалери встик до натяжної стелі з ніжного матеріалу – це дуже трудомістко і не кожен працівник захоче узяти на себе відповідальність, якщо раптом випадково ножем зачепить полотно. Тому зважити все за і проти” потрібно до ремонту, все розпланувати, знайти досвідчену ремонтну бригаду і поставити їм необхідне завдання.