Матові натяжні стелі – як за ними доглядати?

Матові натяжні стелі – як за ними доглядати?

Натяжні стелі не лише дуже красиві, але, ще і довговічні. А при досить довгій експлуатації, вони неминуче втрачають первинний вид, і потребують чищення і відходу. При цьому, відхід за глянсовими та матовими натяжними стелями, здійснюватиметься по різному.

Який відхід знадобиться

У більшості випадків, особливого нічого робити не потрібно – досить стежити за їх зовнішньою чистотою і все. Іноді, може потрібно підтягнути провисле полотно. Зробити це самостійно може не вийти, і є ризик зіпсувати плівку, так що, краще звернутися за такою послугою в компанію, яка здійснювала монтаж натяжного полотна.

Другою ситуацією, в якій може знадобитися якийсь додатковий відхід, буде затоплення сусідами згори. Тут, обмежитися одним протиранням або миттям не вийде – треба ретельно просушити матеріал тканинного або плівкового покриття, а потім, натягнути його знову.

У таких випадках, завжди потрібна допомога фахівців. Вони й воду злити допоможуть, і полотно наново натягнуть. Самостійно це робити не рекомендується.

Чим чистити та мити

Оскільки основним видом відходу за натяжними поверхнями буде їх чищення, треба розібратися, як правильно це робити. Не усі засоби підійдуть, а відхід за матовими натяжними стелями, здійснюватиметься дещо простіше.

Матові натяжні стелі - як за ними доглядати?

Насамперед необхідно підібрати розчин для миття. Абразивні, і активні хімічні компоненти, що містять в складі, не підійдуть – вони можуть завдати шкоди натягнутій плівці.

До абразивних засобів відносяться сода, різні сухі порошки та інші засоби, які використовуються в сухому вигляді. Вони просто подряпають плівку, особливо – сели вона глянсова, Від глянцю і сліду не залишиться. Навіть у розведеному водою стані, вони все ще можуть завдати шкоди покриттю.

Активними речовинами можна вважати усі луги, розчинники та кислоти. Вони теж виявляються під забороною. Якщо в мийному препараті міститься ацетон, він просто розплавить плівку, тому, дуже акуратно вибирайте те, чим митиме свою стелю.

Найкращим вибором буде спеціальний мийний засіб, який рекомендований для такого виду обробних матеріалів.

Придбати його можна або у будівельному магазині, або в самій компанії, яка займається монтажем і виготовленням натяжних стель.

Якщо такого засобу немає, а помити стелю необхідно, можна використати мильний розчин. Він відмінно справляється з більшістю можливих забруднень.

Склади для скел або дзеркал, часто містять в складі нашатирний спирт. Якщо інших шкідливих для такого типу полотен речовин до складу не входить, можна використати їх.

Виготовити розчин нашатирного спирту можна і самостійно – досить довести розчин до 10 відсоткового вмісту нашатирю, і можна використати.

Найпростішим рішенням, буде використання будь-якого засобу для миття посуду, яке має вигляд гелю або розчину. Головне – перевірити, чи немає активних хімічних з’єднань в його складі.

Матові натяжні стелі - як за ними доглядати?

Використати такі засоби треба не в чистому вигляді, а розвівши їх водою, до утворення невеликої кількості піни. При цьому, саму піну на покриття краще не наносити, а скористатися м’якою серветкою. Так, на поверхні не залишиться слідів від піни й пухирів.

Процес чищення і миття

Перед будь-якими роботами з такими стелями, обов’язково зніміть усі прикраси, які є на руках, – браслети, кільця, персні, усе це треба зняти. Інакше, є можливість пошкодити їх цими предметами.

Не завжди необхідно саме мити такі поверхні, досить часто, можна обійтися і менш серйозними заходами з очищення. Особливо, це стосується матових покриттів, які легко чистяться звичайним пилотягом або простою водою. На матових поверхнях, вода не залишає розлучень, що робить відхід за ними простіше.

Матові натяжні стелі - як за ними доглядати?

Досить пройтися щіткою порохотяга по усій поверхні та у більшості випадків, це буде досить. Щітку для порохотяга, треба узяти максимально м’яку, і постійно стежити, щоб не зачепити натягнуте полотно гострим краєм насадки – є ризик пошкодити тканину натягнутого покриття.

Якщо забруднення не прибрані повністю, слід застосувати вже щільніший підхід до розв’язання проблеми – вимити полотно. Для цього необхідно акуратно перевірити, як впливає на матеріал стелі вибраний мийний засіб.

Краще за все, зробити це в одному з кутів кімнати, де у разі негативної дії, не так сильно буде помітно ушкодження.

Коли склад для миття вибраний і перевірений, можна приступати до обробки усієї поверхні. Робити це слід м’якими круговими рухами. Не треба давити на натягнуте покриття – можна пошкодити плівку.

Матові натяжні стелі - як за ними доглядати?
Матові натяжні стелі – як за ними доглядати?

На глянсових плівках можуть залишатися розлучення. Щоб уникнути їх появи, можна використати гелі для миття дзеркал, які розлучень не залишають, або склади з нашатирним спиртом. Вони надають вимитим площинам красивий блиск.

Нашатир допоможе не лише добитися красивого блиску, але, і допоможе видалити жирові забруднення з полотен, які використовуються в кухонних приміщеннях.

Після усіх процедур, оброблену поверхню, треба протерти сухою серветкою, що не залишає ворсистих слідів на поверхнях. У господарському магазині, подібні серветки обов’язково є у продажу – краще відразу придбати таку, якщо у вас глянсові покриття.

Укладення

Відхід за натяжними стелями, неважливо – глянсовими або матовими, не представляє ніякій складності. Досить дотримуватися нескладних правил, і все пройде якнайкраще.

Головне – не пошкодити саме полотно, як неправильно підібраним мийним розчином, так і механічно.